ANASAYFA > ETKİNLİKLERİMİZ > 5. DEĞİŞİM LİDERLERİ ZİRVESİ

5. DEĞİŞİM LİDERLERİ ZİRVESİ

Değişim Liderleri Derneği olarak 2013-2014 dönemi Kıvılcımlarımızı 3-5 Mayıs tarihleri arasında Çeşme’de düzenlediğimiz mezuniyet törenimizle mezun ettik. Bu dönem 32 öğrencimiz Kıvılcımlar Programından mezun oldu.

IMG_0157

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’de 3, Gölcük’te 1 ve Düzce’de 1 grup ile çalıştık. 7 aylık çalışma sürecinin sonunda öğrencilerimiz toplantılarda öğrendikleri bilgileri yaparak öğrenmek adına gerçekleştirdikleri sosyal değişim projelerini sundular.

IMG_0012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıvılcımlar Programının onlara katkılarını bizlerle paylaştılar. Amerika, İstanbul, Gölcük, Düzce, İzmir, Mersin ve Bergama’dan gelen katılımcılarımızla toplamda 58 kişi çok keyifli 3 gün geçirdik.

IMG_0023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıvılcımlar Programının nasıl geliştiğini, bizlere ve öğrencilere katkılarını gözlerimizle gördük. DLD ailesi giderek büyüyor ve kalıcı izler bırakmaya başladık.

fotoğraf2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013-2014 Kıvılcımlar Ödülü bu sene Bergama’da Değirmendere Köyü Muhtar Eşi Gülsüm ASLAN’a verildi. Gülsüm Hanım köylerine gelen turistleri evlerinde ağırlamaları için köylerindeki kadınları organize etmiş, her gün evlerinde aynı yemeğin pişmesini sağlamış, kendileri diktikleri yerel kıyafetleri giyerek tek kelime yabancı dil bilmeden onların köylerinden mutlu ayrılmalarını sağlamış. Üç senedir bu işi yapan Gülsüm Hanım’ın çabalarını takdir ettik.

Eğlenmeyi de ihmal etmedik. İlk akşam düzenlediğimiz beach party ile Kıvılcımlarımızla beraber biz de eğlendik.

IMG_0388

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0431

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7516

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son gün ise, Kıvılcımlara verilen çevre eğitiminden sonra Alaçatı plajında temizlik yaptık.

IMG_7449IMG_7465